Diapozitīvi – so old school?

18 07 2008

/foto no google/

Pagājušo nedēļu uznāca sentiments un sagribējās noskatīties ģimenes zelta fondu – diapozitīvus. Mūsu aparātām lampa izdega vēl pagājušajā gadsimtā un ņemot vērā, ka lampas ligzda ir īpaša un kura katra spuldze neder, tā ari dia-projektors tika atstāts nebūtībā. Tāpēc sava cēlā mērķa vārdā nācās domāt citus variantus: vispirms tika apjautāti visi kolēģi, tad meklēts internetā, līdz beidzot atradu, ka Maritim viesnīcā ir diapozitīvu projektors.

Atbraucu pakaļ, izrādījās, ka tas gadu gadiem nav bijis īpaši pieprasīts, bet laimīgā kārtā vēl saglabājies, par simboliskiem 10Ls uz divām dienām to paņēmu lietošanā. Jāsaka uzeiz – smags pēc velna, bet ļoti advancēts – ar 80 slaidu aptveri un pat ar tālvadības pulti.

Ekrāns, protams, arī gājis nebūtībā jau pasen, tāpēc izlīdzējāmies ar baltu palagu. Slaidu skatīšanās kopsavilkums – jautrība garantēta, atcerējos, kāda bērnībā biju rīma (lai gan arī tagad nesūdzos), principā katra otrā bilde ir – es ēdu, es skatos uz ēdienu, ēdiens ir visur, ne tikai traukos. Un protams šikas matu bantes, jā, izrādās arī man. Paskatījos, kāda māsa bijusi agrā jaunībā un cik toreiz bija sniegotas ziemas. Vēlreiz pierādījās tas, ka dzīvē viss ir ciklisks, ievērtēju, ka manai mammai bijušas dikti stilīgas kurpes, šodien nebūtu kauns tādas vilkt.  

Zinu, ka daudziem ir grūtības ar slaidu skatīšanos, jo nav uz kā, un to pārdzīšana elektroniskā formā ir dikti dārga ~0,40ls par vienu slaidu. Tāpēc cilvēki ir izrēķinājuši, ka lētāk sanāk nopirkt slaidu skanējamo aparātu kā to darīt salonā.


Darbības

Informācija

2 responses

30 07 2008
msmarii

Reiz kādas draudzenes nozīmīgā jubilejā skatījāmies diapozitīvu izlasi par viņas bērnību. Tas bija fantastiski 🙂

30 07 2008
Di

tieši tā, tās ir tik pozitīvas emocijas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: