Tava personīgā grāmata

5 04 2008

Burtiski divas dienas atpakaļ uzzināju par kādu interesantu mājas lapu – www.blurb.com, kur katrs var izveidot grāmatu pēc sirds patikas un pasūtīt to izdrukātā veidā. Redzēju kā izskatās jau reāla grāmata un jāsaka, ka drukas kvalitāte ir ļoti laba.  Pirms man nepateica, nemaz nenojautu, ka tā ir individuālā kārtā pasūtīta grāmata jeb foto albums.

/fragments no blurb.com/

Piereģistrējoties portālā, vajag lejupielādēt programmu (~32mb), kas ļauj veidot grāmatas dizainu un mainīt tekstu un bilžu izkārtojumu. Vispirms salādē visas bildes, ko gribi likt grāmatā, tālāk ar programmas palīdzību (tiešām vienkārša) vari sākt izkārtot un dizainēt. Katru lapu tālāk var dizainēt savā stilā, rīkjoslā tiek piedāvāti vairāki varianti izkārtojumam. Tikpat labi vari lapā ielikt vienu bildi, kā sešas un deviņas.

Kas ir pozitīvi, programma pati novērtē bildes kvalitāti un, ja kvalitāte pieklibo, paziņo par to tev, pasakot, ka kvalitāte izdrukājot var nebūt pati labākā. Šādā gadījumā vai nu meklē lielākas izšķirtspējas bildi, vai vienkārši samazini bildes vietas apmērus, piemēram, vienas bildes vietā uztaisi kolāžu no trim.

Grāmatu iespējams pasūtīt ar mīkstiem un cietiem vākiem, ja sūtīsi ar cietiem vākiem, komplektā nāks arī vāciņi. Es jau vienu albumu sataisīju un pasūtīju, trīs stundu darbs un man gatavas 32 lapaspuses. Tagad jagaida, kad nodrukās un atsūtīs. Par cenām- mīkstie vāki protams ir lētāki, var izvēlēties 4 veidu lielumus un atkarība no lpp skaita, pieaug arī cena. Man 32 lpp izmaksāja 31Eiro, kur cenā ir grāmata, pasts (6E) un kaut kāda nebūt valūtas komisija 1,7E. Vēl paredzamas izmaksas pastā, ja nāksies atmuitot, bet tam nevajadzētu būt pārāk daudz.

Varbūt liekas, ka tas ir salīdzinoši dārgi, bet ja tā padomā- laikā, kad visas bildes glabājas datorā un varbūtība, ka aiziesi uz salonu tās uztaisīt, ir visai niecīga. Blurb piedāvā, neizejot no mājas, izveidot augstas kvalitātes foto albumu, kurā bildes būs nodrukātas, pie tam izskatīsies ļoti iespaidīgi un beidzot varēsi parādīt arī omei, ko tu darīji pagājušajā atvaļinājumā vai kas tas par hobiju – fotografēšana.

Mājas lapā vari iedvesmai apskatīties jau publicētas foto grāmatas un ja esi foto stārs, vari arī savu daiļradi tirgot šajā mājas lapā un noteikt pats cenu par sevis izveidoto foto grāmatu.

/blurb.com/


Darbības

Informācija

9 responses

13 04 2008
Di

Pasūtījuma statuss:
Pasūtīju 4.aprīlī
Izsūtīts 9.aprīlī
Gaidu, kad būs Latvijā un ceru, ka Latvijas Pasts neuzmetīs.

2 05 2008
Cow

Latvijā jau ir… kaut vai tas pats
http://www.picturehappy.lv/photobooks/

man liekas, ka tā nebija vienīgā vieta…

5 05 2008
Di

Jā, par šo jau agrāk zināju. Vienīgā atšķirība, ko šobrīd redzu – no Blurb var pasūtīt arī vāciņus.
Saņēmu grāmatu, dažas bildes ir sanākušas tumšākas kā reālās bildes. Dīvains arī veids kā man tika grāmata atsūtīta – brutali spiesta pastkastītē, pēc tam vienkārši atstāta turpat. Pie tam bez iesaiņojuma, pat bez aploksnes. Iespējams grāmatu pāršķirstījuši arī pasta darbinieki.
Drošvien Latvijas variants rezultātā būtu lētāks un ātrāks.
Bet kopumā koncepts ir ļoti labs un ērts.

13 11 2008
Di

Vakar sataisīju un pasūtīju grāmatu no picture happy (latviešu variants). Sagatavošana bija diezgan vienkārša, gaidīšu rezultātu.

25 11 2008
Di

vakar (24.11.) saņēmu grāmatu. kopumā apmēram 10 dienas no pasūtījuma līdz piegādei pie durvīm.
Ar kvalitāti esmu apmierināta – labs papīrs un kvalitāte.

16 12 2008
selina

cenas… smieklīgi, bet fakts, no blurb sanāk lētāk.. ar visu sūtīšanu 😉

Nezzz, man foto grāmatu atsūtīja zolīdā aploksnē ievietotu, ne vainas-super laba sanāca! 😉

19 02 2009
laine

Ar Picturehappy neesmu apmierinaata. Pasuutiiju fotograamatu ,bet triis nedeelju laikaa nav nekaadas kustiibas, kaut kaadas atrunas. Kad buus neko nevar pateikt. Laiks un nauda izteereeta, bet rezultaata nav! Beediigi!

24 10 2010
Ella

Cik beigu beigās sanāca kopējās izmaksās ar pasūtīšanu no Blurb ?

25 10 2010
Di

tas gan bija 2008.gada un izmaksāja 33 kaut ko, latus, eiro, neatceros vairs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: